Mintos a moje zkušenost & promo kód k registraci

Mintos a moje zkušenost & promo kód k registraci

Úvod

V tomto článku si můžete prohlédnout v detailu, jak to vypadá zevnitř po založení účtu na investiční P2P platformě Mintos. Přečtěte si také náš úvodní článek, který nabízí vysvětlení co to vlastně Mintos je, jaké úroky od něj očekávat a jak vlastně fungují investiční P2P platformy.

Mintos je mezinárodní investiční P2P platforma dostupná v češtině. Skvěle zpracované uživatelské prostředí, jendoduchost, živý primární i sekundární trh a možnost investice do garantovaných půjček – to jsou některé z kvalit, které z Mintosu vytvořily současného lídra ve světě P2P investic. Přilákaly také komunitu více než 72 000 investorů z celého světa a toto číslo velmi rychle roste spolu s novými investory.

BONUS: Nyní můžete navíc získat 1% ze všech svých investic v prvních 3 měsících po registraci.

Začněme s přehledem našeho testovacího účtu. Pro zkušební období jsme na účet postupně přidali zhruba 20 000 Kč. Nejprve jsme se pohybovali pouze v Eurech, kde se nám s úrokem bez problémů podařilo dostat dokonce 13 %  místo očekávaných 12 % za rok.

Možnost investovat ve 12 měnách

Mintos nabízí investice v různých měnách a právě proto se potkáte na trhu s různými úroky. Výrazně vyšší bývají půjčky nabízené v (GEL) – gruzínský lari. Zde se pohybuje úrok až na 17-18% velmi často. V takovéto situcaci je dobré si zkontrolovat také vývoj dané měny. Jestliže daná měna dlouhodobě klesá, pak přichází čas na otázky: “Je pokles stabilní? Vyplatí se mi vyšší úrok vůči poklesu hodnoty spolu s poplatky za převod měny? A další…”

Po zvážení všech pro a proti následuje převod do daných měn, který můžete provést přímo na svém účtu na platformě Mintos. Popřípadě skrze poskytovatele jako Revolut nebo TransferWise a následně peníze už v dané měně nabít na svůj účet. Mintos v současnosti nabízí možnost investovat konkrétně ve 12 měnách. A to včetně české koruny, britské libry nebo eura (Plný výčet: CZK, DKK, EUR, GBP, GEL, KZT, MXN, PLN, RON, RUB, SEK, USD).

Účelně uvádíme příklad GEL, jelikož vysoká procenta na úroku je potřeba srovnat s vývojem GEL/CZK, aby investor získal reálnou představu, kdy má cenu investovat. Stejná pravidla patří k jakékoli jiné zahraniční měně. Konkrétně v tomoto případě je tedy podle současného prozatimního vývoje (v grafu) výhodnější investovat v roce 2018 než tomu bylo v minulém roce 2017.

Primární vs Sekundární trh

Ve chvíli kdy si přejete své volné prostředky na účtu znovu zainvestovat, můžete si vybrat ze dvou možností: Primární / Sekundární trh. My jsme s naším testovacím účtem zatím využívali na primárním trhu. Sekundářní trh nabízí možnost přeprodávat půjčky, které má investor ve svém portfoliu a případně nabízet vlastní cenu s přirážkou či se slevou. To znamená, že ve chvíli kdy je na trhu dostatečný počet půjček, které splňují vaše očekávání, primární trh nabízí lepší podmínky pro nákup.

Sekundární trh je také mnohem atraktivnější pro investory, kteří vložili své prostředky do půjček bez garance a obávají se že by půjčka nemusela být splacena – jeden z hlavních monžých důvodů prodeje. Dalším důvodem může být nedočkavost nových investorů a ochota zaplatit maličko více za výhodné půjčky, které byly dříve k dispozici a nyní jsou dostupné pouze na sekundárním trhu ve formě přeprodání svého podílu od ostatních investorů.

Jak vybrat, kam investuji?

Přes filtr si můžete velmi jednoduše nastavit o jaké půjčky máte zájem. A to ať už se jedná o délku, úrok, účel, zemi, společnost… Velmi jednoduché orientování, přehlednost a moderní design jsou přednosti Mintosu, které od roku 2015 přilákaly přes 72tis. investorů. Což jen dokazuje revoluci, kterou nabízejí P2P ve formě jednoduchosti a návratnosti pro investory. Je to právě vyladěnost detailů, kterou poskytuje Mintos navrch k promyšlneým službám jako je Garantovaný výkup nesplacených investic nebo automatické investování. Jak můžete vidět na této ukázce uživatelského prostředí na primárním trhu Mintos.

AUTO-INVEST

Samozřejmě, můžete také využít možnosti “automatického investování”. Velmi jednoduše vyplníte šablonu svých očekávání a necháte robota aby automaticky investoval za vás podle vašich představ. Jaká procenta se Vám zamlouvají, na jak dlouho jste ochotni peníze zainvestovat a všechna nastavení, která naleznete také ve filtru na primárním trhu. S naším testovacím účtem jsme tuto možnost vyzkoušeli k naprosté spokojenosti.

Vše funguje podle očekávání a vložené prostředky i s úroky se automaticky alokují do nových investic. Svěření investování do rukou robota může znamenat, že  tím přijdete třeba o procento na úroku, ale to převažuje obětovaný čas nad pravidelnou kontrolou nezainvestovaných prostředků ze splacených půjček a vlastnoruční přeinvestování.

Garance výkupu nesplacených půjček

Jednou ze zásadních předností investování s platformou Mintos je takzvaná “Buyback Guarantee”. Tedy garance zpětného výkupu, pokud dlužitel přestane splácet a to včetně úroků! V porovnávní se Zonky (současný největší český P2P portál), který tuto možnost zatím nenabízí se jedná o opravdu velkou konkurenční výhodu. Spolu s dostupností celého portálu Mintos v češtině nabízí tato platforma skvělou příležitost a efektivní možnost investice, jak pro začínající tak pokročilé investory.

Hodnocení ostatních uživatelů - Trustpilot

Shrnutí

Sečteno a podtrženo, Mintos plní vše co jsme od něj očekávali. Celá platforma je přeložena do češtiny a stejně tak i podpora je dostupná v češtině. Skvěle zpracované uživatelské prostředí, jendoduchost, živý primární i sekundární trh a možnost investice do garantovaných půjček – to jsou některé z kvalit, které z Mintosu vytvořily současného lídra ve světě P2P investic.

Pokud sami zatím nemáte založený účet a váháte jestli se přidat k investorům na Mintosu, můžeme říct že jsme byli ve vaší situaci a váhali úplně stejně. Rozhodli jsme se že to vyzkoušíme a to bylo dobré rozhodnutí. Po naší dvouleté zkušenosti se můžeme shodnout s ostatními investory na Mintosu, že tato platforma nabízí skvělou službu. A pro nové investory navíc nyní nabízí bonus ve formě 1% navíc ze všech investic během prvních 3 měsíců po registraci.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s investováním na P2P platformách? Podařilo se Vám zainvestovat s lepším úrokem při podobné ba dokonce i menší míře rizika někde jinde?

Věříme, že se vám článek líbil a pokud myslíte, že může pomoci i někomu dalšímu, tak ho nezapomeňte laknout a sdílet přátelům. A pokud nechcete propásnout příští článek, můžete dát like naší facebookové stránce a nebo se připojit k naší komunitě, sdílet své otázky, sledovat ovinky a diskutovat s ostatními investory.

Váš tým @iFinWiki

Leave a Reply